Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У 2019 році в Господарському суді Миколаївської області проведено два добровільних анонімних опитування учасників судових процесів та відвідувачів суду з метою оцінювання якості роботи суддів та працівників апарату суду та комфортності перебування у суді.
1. У лютому 2019 року в опитуванні, яке проведено силами суду, взяло участь 29 респондентів, які оцінювали діяльність господарського суду за п’ятибальною шкалою. Рівень задоволеності роботою суду учасниками судових процесів становить 4,5. На 4 бали роботу суду оцінили 51,4% відсотки респондентів, на 5 балів — 42,9% респондентів.
У процесі опитування відвідувачі суду мали можливість порівняти свої враження від візиту до суду із очікуваннями. Переважна більшість опитаних погодилися, що враження від візиту до суду відповідають очікуванням. 42% респондентів визнали враженнями кращими за очікувані.
Найвищими балами громадяни оцінили характер спілкування працівників суду з учасниками судового процесу, обґрунтованість судового рішення, наявність потрібної інформації в суді. Водночас опитування діагностувало проблеми, пов’язані з комфортністю перебування в суді — необхідність у поліпшенні умов доступу до суду людей з обмеженими можливостями, підвищенні рівня зручності місць для очікування та оформлення документів.
2. Протягом квітня-травня 2019 року волонтери Громадської організації «Міжнародна фундація розвитку» здійснювали добровільне анонімне опитування відвідувачів Господарського суду Миколаївської області, використовуючи картки громадянського звітування (КГЗ). В опитуванні взяли участь 90 респондентів (54,4% чоловіків та 45,6% жінок).
Опитування проведено з метою сприяння роботі суду над покращенням свого функціонування та адміністрування. Результати дослідження, презентовані на круглому столі, також засвідчили добрий рівень організації роботи Господарського суду Миколаївської області. Загальна оцінка якості роботи суду за п’ятибальною шкалою становить 4,5 балів за п’ятибальною шкалою.
Більша частина опитуваних були учасниками судових проваджень, що представляли інтереси інших осіб. Переважна більшість респондентів обізнані з роботою суду на високому чи доброму рівні, а отже оцінка роботи суду в частині здійснення правосуддя є об’єктивною.
76,7% опитаних зазначили, що їхні враження від візиту до суду відповідають очікуванням, 12,2% мають враження кращі, аніж очікували. Лише 3,3% вказали, що мають від візиту до суду враження гірші порівняно з очікуваннями.
38,9% респондентів, що були в Господарському суді Миколаївської області раніше (минулого року або ще раніше) зауважили, якість роботи суду загалом залишилась без змін. 23,3% засвідчили, що якість роботи суду покращилась несуттєво, 10,0% — що покращилась значно. Жоден з респондентів не погодився з тим, що якість роботи суду погіршилася.
Загальний індекс сприйняття роботи суддів за п’ятибальною шкалою становить 4,4 бали. Загальний індекс за критерієм «Дотримання термінів судового розгляду» становить 4,4 бали за п’ятибальною шкалою.
Загальний індекс сприйняття роботи працівників апарату за п’ятибальною системою становить 4,5 балів за п’ятибальною шкалою.
Деякі респонденти зауважили, що матеріально-технічне забезпечення суду не відповідає стандартам та створює низку незручностей для відвідувачів суду. Загальний індекс за критерієм «Зручність та комфортність перебування у суді» становить 4,4 бали за п’ятибальною шкалою.
За критерієм «Повнота та ясність інформації» суд оцінено на 4,6 балів за п’ятибальною шкалою.
За результатами опитування суду надано рекомендації щодо покращення зручності та комфортності перебування відвідувачів у суді, розширення інформації про суд тощо.
3 липня 2019 року Господарський суд Миколаївської області взяв участь у засіданні круглого столу «Обговорення звіту за результатами опитування учасників судових проваджень щодо їх задоволеності якістю функціонування судів». Круглий стіл проведено в рамках реалізації проекту «Опитування учасників судових проваджень щодо їх задоволеності якістю функціонування судів Одеської та Миколаївської областей», який реалізувала Громадська організація «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».