flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відкрито провадження у справі про банкрутство Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод»

26 жовтня 2020, 14:43

16 жовтня 2020 року Господарський суд Миколаївської області відкрив провадження у справі про банкрутство боржника – Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод». Підприємство є повним правонаступником всіх майнових та немайнових прав та обов`язків державного підприємства «Суднобудівний завод ім. 61 комунара».

Провадження відкрито за заявою боржника в порядку ч. 6 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства. Згідно з цією нормою боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

За результатами даних бухгалтерського обліку (зважаючи на дані фінансової звітності боржника станом на 30.06.2020) загальний розмір кредиторської заборгованості становить 829 678 251, 91 грн., що підтверджується наданим боржником переліком кредиторів.  Розмір дебіторської заборгованості станом на 30.06.2020 становить 12 831 349, 87 грн. 

Як зазначено в ухвалі суду (посилання на ухвалу в Єдиному державному реєстрі судових рішень – http://reyestr.court.gov.ua/Review/92316962), «на підставі наявних у боржника даних бухгалтерського обліку керівник останнього прийшов до висновку, що ДП «Миколаївський суднобудівний завод» неспроможний виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав не інакше, ніж через застосування судових процедур банкрутство, оскільки у боржника є в наявності загроза його неплатоспроможності, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами, що стало підставою для звернення до господарського суду з даною заявою».

Відкривши провадження у справі про банкрутство, суд, зокрема, ухвалив ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 16.10.2020, ввести процедуру розпорядження майном боржника з 16.10.2020р. на строк до 170 календарних днів, заборонити боржнику та власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації боржника, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.