10 грудня 2015 року в Миколаєві в Господарському суді Миколаївської області відбувся семінар із спеціалістами Товариства з обмеженою відповідальністю «Незалежний інститут судових експертиз» (м. Київ), який на сьогодні є найбільшим недержавним судово-експертним інститутом України, визнаним на міжнародному рівні. Інститут здійснює різноманітні експертизи та експертні дослідження (зокрема і рідкісні види їх, що мають безпрецедентний характер) в Україні, Європі та країнах СНД.
Директор "Інституту незалежних судових експертиз" Людмила Макаренко,
голова Господарського суду Миколаївської області Костянтин Василяка,
Видання методичних рекомендацій, проведення конференцій, спеціалізованих семінарів та майстер-класів із питань судової експертизи — один із напрямків діяльності «Незалежного інституту судових експертиз» (НІСЕ).
З метою підвищення професійної кваліфікації суддів Господарський суд Миколаївської області підтримав ініціативу експертно-правової групи НІСЕ щодо проведення семінару-практикуму на базі суду для суддів Миколаївського регіону. У роботі семінару також взяли участь юристи-практики, адвокати, арбітражні керуючі.
У рамках заходу лектори НІСЕ — директор Інституту Людмила Макаренко та юрист Тетяна Ковальчук — висвітлили особливості проведення основних видів судових експертиз, досліджень та паспортизації. Незалежна експертиза, зауважили лектори, допомагає досягти точності та професійної зваженості у вирішенні спірних питань. Експертиза та форма врегулювання спору стимулює самовизначеність сторін, адже вони добровільно і на власний розсуд вибирають експерта, визначають його завдання та обсяг повноважень. Лектори розповіли про успішний досвід Інституту у проведенні незалежних експертиз по всіх напрямках ремесла, науки і техніки.
Директор "Незалежного інституту судових експертиз"
Людмила Макаренко
Окремою темою обговорення стали питання практичного застосування будівельно-технічної, земельної, екологічної, економічної експертиз, що відіграють важливу роль у господарському процесі як один із основних засобів доказування.
Одним із ключових моментів семінару стала активна дискусія, в ході якої не тільки лектори, а й учасники зустрічі ділились професійним досвідом, обмінювались думками та ідеями, обговорювали механізми дій в конкретних ситуаціях, пов’язаних із призначенням судових експертиз.
Під час практичного блоку семінару лектори НІСЕ відповіли на запитання учасників, які стосувалися актуальних проблем призначення експертиз, та надали корисні поради і рекомендації.
Оскільки у процесі здійснення правосуддя часто виникає необхідність установлення обставин (фактів), дані про які потребують спеціальних досліджень та знань, Господарський суд Миколаївської області планує у майбутньому розширити спектр семінарів для підвищення кваліфікації суддів та юристів регіону, залучаючи спеціалістів різного профілю.