Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Господарський суд Миколаївської області звертає увагу учасників судового процесу на необхідність скріплення електронним цифровим підписом документів, що надсилаються до суду в електронній формі. Електронний підпис використовується для ідентифікації автора електронного документа.
Згідно з п. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Згідно із ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» електронним документом є документ, інформація, в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов’язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» створення електронного документа завершується накладанням електронного підпису.
Відповідно до ст. 7 Закону Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Звертаємо увагу, що відповідно п. 1.5.1. Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013 № 28 (зі змінами) отримання та відправлення електронних документів здійснюється через офіційні електронні адреси суду.
Офіційна адреса Господарського суду Миколаївської області: inbox@mk.arbitr.gov.ua
Відповідно до п. 1.5.5. Інструкції з діловодства в господарських судах України обробці та реєстрації не підлягають електронні документи, у яких:
1) відсутня зворотна електронна адреса;
2) зворотна адреса невідома та в тексті документа відсутній підпис, за яким можливо ідентифікувати відправника;
3) не вказана електронна адреса отримувача, якому надійшов документ
(рядок "Кому:", "Копія:" або "Прихована копія:").
Відкривати файли, що приєднані до таких електронних документів, забороняється.