flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Роз’яснення щодо отримання судом електронних документів, які надсилаються учасниками судового процесу для долучення до судової справи

УВАГА!

Роз’яснення щодо отримання судом електронних документів,

які надсилаються учасниками судового процесу

для долучення до судової справи

 

Господарський суд Миколаївської області звертає увагу учасників судового процесу на необхідність скріплення електронним цифровим підписом документів, що надсилаються до суду в електронній формі. Електронний підпис використовується для ідентифікації автора електронного документа.

Згідно з п. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Згідно із ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»  електронним документом є документ, інформація, в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа.  Склад та порядок розміщення обов’язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» створення електронного документа завершується накладанням електронного підпису.

Відповідно до ст. 7 Закону Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом   електронного  документа  вважається  електронний примірник  документа  з  обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним   підписом   автора   або   підписом,  прирівняним  до власноручного   підпису   відповідно   до   Закону   України  «Про електронний цифровий підпис».

 

Звертаємо увагу, що відповідно п. 1.5.1. Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013 № 28 (зі змінами) отримання та відправлення електронних документів здійснюється через офіційні електронні адреси суду.

Офіційна адреса Господарського суду Миколаївської області: inbox@mk.arbitr.gov.ua

 

Відповідно до п. 1.5.5. Інструкції з діловодства в господарських судах України обробці та реєстрації не підлягають електронні документи, у яких:

1) відсутня зворотна електронна адреса;

2) зворотна адреса невідома та в тексті документа відсутній підпис, за яким можливо ідентифікувати відправника;

3) не вказана електронна адреса отримувача, якому надійшов документ

(рядок "Кому:", "Копія:" або "Прихована копія:").

Відкривати файли, що приєднані до таких електронних документів, забороняється.