flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набрання рішенням законної сили

Шановні учасники судового процесу!

 
 
Звертаємо вашу увагу на те, що в чинному законодавстві України не передбачено надання господарським судом довідок про набрання судовим рішенням законної сили.
 
 

Стаття 235 ГПК України: Набрання ухвалою законної сили

1. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

2. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

 

Стаття 241 ГПК України: Набрання рішенням суду законної сили

1. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

2. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

3. Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною третьою статті 4 цього Кодексу, рішення суду, що набрало законної сили, є обов’язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу.

 
Звертаємо вашу увагу на те, що в чинному законодавстві України не передбачено обов’язку органів державної влади (державних реєстраторів, державних виконавців, а також нотаріусів та ін.) витребувати в учасника судового процесу довідку про набрання судовим рішенням законної сили. Відповідну інформацію вищезазначені особи можуть отримати, звернувшись до Єдиного державного реєстру судових рішень.